Regulamin sklepu

I. INFORMACJE O PRZEDSIĘBIORCY

Sklep Internetowy działający pod adresem www.iogrzewanie.pl, prowadzony jest przez: firmę BPC, z siedzibą w Gliwicach przy ul. Daszyńskiego 427, 44-151 Gliwice, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy w Gliwicach, Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego – pod numerem KRS 0000352594, nr NIP 631-260-87-43, nr REGON 241553790, zwaną dalej Sprzedającym.

Definicje:

Montaż – dodatkowa usługa polegająca na montażu zakupionych urządzeń
Klient – osoba fizyczna lub prawna, która jest uprawniona do dokonywania zakupów w sklepie
Produkt – towar dostępny na stronach Sklepu Internetowego, który Klient może zamówić po zapoznaniu się z jego opisem i grafiką
Sklep Internetowy – sklep działający pod adresem http://www.iogrzewanie.pl, który sprzedaje towary za pośrednictwem Internetu
Zamówienie – zawarcie Umowy sprzedaży Produktów na odległość za pośrednictwem Sklepu Internetowego

II ZASADY OGÓLNE

2.1.Regulamin określa zasady składania Zamówień przez Sklep Internetowy oraz zasady korzystania z usługi Montażu Urządzeń.
2.2.Sklep Internetowy i-ogrzewanie.pl prowadzony jest przez Sprzedającego.
2.3.Sprzedający świadczy za pośrednictwem Sklepu Internetowego następujące usługi:

- składanie Zamówień dotyczących Produktów dostępnych w Sklepie Internetowym i zawieranie Umów sprzedaży Produktów na odległość

- udzielanie Klientom informacji o Produktach i Usługach dostępnych w Sklepie Internetowym za pośrednictwem BOK

- montaż zakupionych Produktów

2.4.Korzystanie ze Sklepu Internetowego jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu

III. PRZYJMOWANIE ZAMÓWIEŃ

3.1. W celu skutecznego złożenia zamówienia niezbędny jest komputer z procesorem min. 200MHz, 64MB RAM, kartą graficzną obsługującą rozdzielczość 800×600 i 256 kolorów oraz przeglądarka stron internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome) a także klawiatura lub inne urządzenia wskazujące, umożliwiające poprawne wypełnienie formularzy elektronicznych.
3.2 Ekspozycja internetowa sklepu nie stanowi oferty w myśl art. 661 Ustawy z dnia z dnia 23 kwietnia 1964 r – Kodeks cywilny, a jedynie zaproszenie do prowadzenia negocjacji. Stan związania ofertą następuje w momencie potwierdzenia zamówienia przez Sprzedającego poprzez wysłanie maila z potwierdzeniem zamówienia.
3.3. Zamówienia składane i przyjmowane są w języku polskim.
3.4. Ceny produktów widoczne na stronach są cenami brutto (zawierają podatek VAT), wyrażone są w złotych polskich i nie zawierają kosztów przesyłki które podane są oddzielnie w opisie każdego przedmiotu.
3.5. Cena podana przy każdym towarze jest obowiązująca do czasu wyczerpania zapasów magazynowych.
3.6. Sprzedający zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzenia nowych towarów do oferty sklepu, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzenia w nich zmian.
3.7. Sprzedający dołoży wszelkich starań, aby produkty widoczne w ofercie sklepu internetowego pokrywały się z bieżącymi stanami magazynowymi Sprzedającego. W przypadku niedostępności całości lub części towaru objętego zamówieniem, Sprzedający niezwłocznie zawiadomi o tym Klienta i w przypadku dokonania zapłaty ceny przez Klienta zwróci mu otrzymaną od niego sumę pieniężną.
3.8. W przypadku sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży, na które przeznaczona jest ograniczona liczba towaru, realizacja zamówienia następować będzie według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów objętych tą formą sprzedaży.
3.9. Sprzedający dostarcza dowód zakupu/fakturę VAT które stanowią potwierdzenie zawartej umowy sprzedaży. W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT w formularzu zamówienia należy podać dokładne dane konieczne do poprawnego wystawienia faktury VAT.
3.10. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za błędne podanie parametrów i właściwości towaru przez producenta.
3.11. Zdjęcia produktów umieszczone na stronach Sklepu Internetowego mogą nieznacznie różnić się od oryginałów
3.12. Składając zamówienie Klient oświadcza, iż zapoznał się treścią i akceptuje postanowienia regulaminu sklepu.

IV. WARUNKI ZAKUPU

4.1. Zamówienia w sklepie internetowym można składać na stronach sklepu.
4.2. W celu dokonania zakupu konieczna jest rejestracja poprzez podanie danych teleadresowych niezbędnych do realizacji zamówienia (imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, login oraz hasło).
4.3. Klient zobowiązany jest do podania prawidłowych oraz pełnych danych osobowych.
4.4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odrzucenia zamówienia w przypadku:
braku potwierdzenia zamówienia przez Klienta
w czasie 7 dni nie zostanie uiszczony przelew w należytej wysokości
wysłana przesyłka nie zostanie odebrana
4.5. Za zamówione towary Klient może zapłacić wybierając jedną z poniższych form płatności:
przelewem na konto bankowe Sprzedającego lub za pomocą płatności PayU

4.6. W przypadku, gdy towar jest niedostępny na magazynie lub u dostawców bądź jeśli istnieją inne przyczyny braku możliwości realizacja zamówienia Sprzedający powiadomi o tym Klienta do 14 dni roboczych (od daty złożenia zamówienia) i zwróci wpłacone pieniądze.

V. REALIZACJA ZAMÓWIENIA

5.1 Czas realizacji zamówienia określony jest przy każdym Produkcie lub Usłudze na stronach Sklepu Internetowego
5.2. Zamówienie może być realizowane za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej lub pobrane osobiście w siedzibie Sprzedającego.
5.3. W przypadku wybranych towarów Sprzedający zastrzega sobie możliwość wyłączenia niektórych form dostawy. 5.4. Klient, odbierając przesyłkę z zamówieniem, powinien sprawdzić, czy dostarczony Produkt nie jest naruszony lub zniszczony. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości należy, w obecności kuriera lub pracownika poczty, sporządzić protokół szkody, który zostanie przesłany na adres Usługodawcy.

VI. MONTAŻ URZĄDZEŃ

6.1. Do zakupionych urządzeń można zamówić montaż urządzeń jest to usługa dodatkowo płatna
6.2. W celu zgłoszenia chęci montażu należy skontaktować się ze Sprzedającym telefonicznie lub mailowo oraz ustalić miejsce i termin planowanych prac
6.3. Na usługi montażowe obowiązuje 8% stawka VAT
6.4. Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za usterki instalacji wynikające z winy producenta
6.5. Reklamacje z winy producenta należy składać w serwisie producenta

VII. ZWROTY, WYMIANA, REKLAMACJE

7.1. ZWROTY

7.1.1 Klient ma prawo zwrócić zakupiony w sklepie towar do 14 dni od otrzymania przesyłki na zasadach opisanych w ustawie z 2 III 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.)
7.1.2. Nie przyjmujemy paczek wysłanych za pobraniem lub usługą “e-przesyłka”.
7.1.3. Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Produkty powinny być odpowiednio zapakowane oraz zabezpieczone
7.1.4. Procedura zwrotu dotyczy tylko towaru, który nie nosi widocznych śladów eksploatacji wykraczających poza zwykły zarząd (możliwości zapoznania się z przedmiotem).
7.1.5. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń będzie podstawą nieuwzględnienia zwrotu towaru.
7.1.6. Koszt odesłania towaru ponosi Kupujący.

7.2. WYMIANA

7.2.1. Chęć wymiany należy zgłosić do 10 dni (wypełnić i wysłać drogą elektroniczną formularz wymiany), natomiast produkt należy odesłać do 14 dni od otrzymania przesyłki. Przekroczenie terminów będzie podstawą nieuwzględnienia wymiany (w przypadku otrzymania towaru niezgodnego z zamówieniem zastosowanie ma procedura reklamacji!).
7.2.2. Nie przyjmujemy paczek wysłanych za pobraniem lub usługą “e-przesyłka”.
7.2.3.Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy.
7.2.4. Produkty powinny być odpowiednio zapakowane oraz zabezpieczone
7.2.5. Procedura wymiany dotyczy tylko towaru, który nie nosi widocznych śladów eksploatacji
7.2.6. Niedostosowanie się do powyższych zaleceń będzie podstawą nieuwzględnienia wymiany.
7.2.7. Nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych bez uprzedniej konsultacji, czyli wypełnienia i wysłania formularza online.

7.3. REKLAMACJE

7.3.1. Nie przyjmujemy paczek wysłanych za pobraniem lub usługą “e-przesyłka”.
7.3.2. Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy.
7.3.3. W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe (np. z powodu wyczerpania nakładu), sklep zwróci wszelkie poniesione przez Klienta koszty transakcji lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
7.3.4. Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni.
7.3.5. Reklamacje dotyczące różnicy w wyglądzie towarów zamówionych z otrzymanymi, które wynikają z różnicy w ustawieniu parametrów monitora Klienta, w szczególności różnicy w barwach i odcieniach, nie stanowią podstawy do reklamacji.
7.3.6. Reklamacje rozpatrywane są zgodnie z ustawą z 27 VI 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.).

IX. POSTANOWIENIA OGÓLNE:

9.1. Sklep Internetowy zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, wszelkie zmiany regulaminu wchodzą w terminie 14 dni od daty ich ogłoszenia. O zmianach w regulaminie Klienci zostaną poinformowani mailowo. Zamówienia złożone przed wejściem w życie zmian realizowane będą na dotychczasowych zasadach

9.2. Sklep Internetowy nie ponosi odpowiedzialności za:

- blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych przesyłania wiadomości na adres e-mail wskazany przez Klienta

- usuwanie i blokowanie wiadomości e-mail przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Klienta.

- błędy w obsłudze zamówienia powstałe wskutek przekazania przez Klienta błędnych danych.

9.3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego i Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

x zwiń

NASZ SKLEP WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies i podobnych technologii w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych.
W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystając z naszego sklepu bez zmiany ustawień w przeglądarce internetowej dotyczącej cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji .